Maral - instalacje elektryczne

Blog

Przegląd bram i napędów

Przegląd bram i napędów
Z wiosną warto przyjrzeć się kondycji naszych bram i zainstalowanych w nich napędów, sprawdzić stan i szczelność obudów, usunąć ze środka brud i nagromadzone zanieczyszczenia, sprawdzić prawidłowość ustawienia podstaw w napędach bram przesuwnych czy uchwytów siłowników w bramach skrzydłowych, dokręcić poluzowane śruby mocujące, przesmarować odpowiednie miejsca. Wszystkie te czynności można wykonać samodzielnie, albo zlecić nam wykonanie przeglądu bram i napędów. W czasie takich prac często można wykryć drobne usterki, które nie usunięte w porę mogą z czasem prowadzić do większych i bardziej kosztownych awarii.

Kodowanie nowego pilota Nice do napędu bramy

Kodowanie nowego pilota Nice do napędu bramy
Co zrobić aby zaprogramować nowy pilot Flor lub Smilo do napędu Nice z oryginalnym odbiornikiem. Istnieje możliwość kodowania nowego nadajnika bez użycia przycisku w odbiorniku. Można posłużyć się już zaprogramowanym i działającym pilotem: 1 Należy stanąć w pobliżu bramy, do której ma być zakodowany nadajnik, 2 Na "NOWYM" nadajniku należy przycisnąć na 8 sekund przycisk, który ma byś zakodowany, następnie go zwolnić. 3. Na "STARYM" nadajniku przycisnąć i zwolnić 3-krotnie przycisk obecnie zakodowany( 1sek przyciskać, 1sek przerwy). 4. Na "NOWYM" nadajniku przycisnąć i zwolnić 1 raz przycisk. Odczekać ok. 5 sek. I sprawdzić czy programowanie się powiodło. Powodzenia.

Zaczynamy

Zaczynamy
W tym miejscu będziemy przekazywać ciekawe i praktyczne informacje dotyczące bram garażowych, ogrodzeniowych przesuwnych i skrzydłowych oraz napędów do nich. A także szlabanów wjazdowych i parkingowych